Onkowarsztaty

TERMIN:

27-29 październik 2017 r. (3-dniowe, piątek-niedziela)

8-10 grudzień 2017 r. (3-dniowe, piątek-niedziela) – Mikołajkowa edycja specjalna

Dla kogo?
Nasze onkowarsztaty przeznaczone są zarówno dla osób chorych onkologicznie – w trakcie i po chorobie – ale też dla tych, którzy chcą zdobyć wiedzę, jak poprzez dietę i zdrowy tryb życia zminimalizować ryzyko choroby nowotworowej. Przede wszystkim jednak to wspaniały czas spędzony w kameralnym gronie, z dala od zgiełku miasta.

Nasze warsztaty pomogą Ci poukładać myśli i zyskać odpowiednie podejście do walki z chorobą. W pensjonacie „Pod Wierzbami” naładujesz się pozytywną energią i zatroszczysz o własne potrzeby. To będzie Twój czas!

Zobacz jak zarezerwować

Co będziemy robić?

Spotkanie z kardiologiem
Na spotkaniu z kardiologiem dowiesz się, jak chemioterapia i radioterapia oddziałuje na mięsień serca. Co powinno niepokoić, a co jest całkowicie normalne i odwracalne. Na co, podczas leczenia, zwracać uwagę i jak zadbać o serce, by po zakończeniu leczenia cieszyć się nową jakością życia.

Spotkanie z dietetykiem
Z dietetykiem spotkasz się aż trzy razy. Na początek dokonamy pomiarów, dzięki którym wyliczymy skład masy ciała, a następnie na tej podstawie sformułujemy zalecenia. Zaprosimy Cię także na wykład na temat postępowania dietetycznego w trakcie chemioterapii, z uwzględnieniem wszelkich niedogodności z nią związanych. Opowiemy o diecie w okresie około operacyjnym oraz o tym, jakie zmiany należy wprowadzić do codziennego menu, aby zminimalizować ryzyko zachorowania lub nawrotu choroby. A dzięki pogadance „Zdrowo gotuję!”, zakończonej zaskakującą degustacją, pokażemy Ci jak bezboleśnie zmienić stare, utarte nawyki żywieniowe.

Trening i relaks
Pokażemy Ci jak prawidłowo zadbać o swoje ciało w trakcie leczenia. Będziemy wspólnie trenować nordic walking; potańczymy i poćwiczymy podczas zajęć zumby poprowadzonych przez osobę doświadczoną onkologicznie. Zawitamy też w pobliskiej stadninie koni, w sobotni wieczór zaprosimy Cię na koncert muzyczny przy lampce czerwonego wina. Dzięki uprzejmości Partnera naszych OnkoWarsztatów – wydawnictwa Samo Sedno – pobyt Państwa zostanie uświetniony małymi podarkami.

Jestem eko!
To jednak nie wszystko. Podczas naszych warsztatów pokażemy, jak łatwo i tanio, za pomocą prostych środków, możesz zmienić swoje najbliższe otoczenie. Wspólnie wykonamy ekologiczny dezodorant, pastę do zębów, mydło czy preparaty do sprzątania domu. Trującej chemii wokół nas chcemy powiedzieć zdecydowane NIE.

Przystępnie i z troską
Zapewniamy, że wiedza, którą chcemy Ci przekazać, podana będzie w łatwy i przystępny sposób. Nie musisz być lekarzem, aby zrozumieć, co dzieje się z Twoim ciałem. Wiemy, o czym mówimy, bo rak nie ominął także niektórych z nas!

Dodatkowe informacje:

W cenę naszych OnkoWarsztatów wliczone są:
• 2 noclegi (w pokojach 1- i 2-osobowych z łazienkami)
• 5 posiłków dziennie (3 główne i 2 przekąski) • kącik ziołowo-herbaciany
• opieka lekarska i pielęgniarska
• pomiary ciśnienia tętniczego i poziomu glukozy

W trakcie pobytu będziesz mieć możliwość odpłatnego wykonania Echa Serca w bardzo preferencyjnej cenie.

Pobierz plan ONKOWARSZTATÓW 2017

Nie zapomnij!
Nie zapomnij o zabraniu obuwia sportowego, dresu i stroju gimnastycznego.
Jeśli posiadasz kijki do nordic walkingu – zabierz je ze sobą. Jeśli ich nie masz – w pensjonacie będziesz mógł bezpłatnie je wypożyczyć.

Cena
Cena całkowita warsztatów: 350 zł/osobę.

Dojazd
Dojazd na warsztaty odbywa się we własnym zakresie uczestników. Z Sochaczewa odbiór przez pracownika ośrodka.


Rezerwacja

Aby zarezerwować udział w warsztatach wypełnij formularz. Po mailowym potwierdzeniu przyjęcia rezerwacji, prosimy o dokonanie zapłaty zaliczki w wysokości 100 zł. Brak wpłaty w ciągu 48 godzin spowoduje usunięcie  z listy uczestników.

Rezerwacji można również dokonać drogą e-mailową, pisząc na adres:  rezerwacja@zdrowiepodwierzbami.pl lub zdrowiepodwierzbami@wp.pl albo dzwoniąc pod numer: 24 277 40 71 lub 735 048 954.

Wpłat proszę dokonywać na nasze konto bankowe:
DEUTSCHE BANK 81 1910 1048 2754 2930 6716 0001
lub przekazem pocztowym na adres:
Pensjonat Pod Wierzbami,
96-520 Iłów, Łady 7
z podaniem imienia, nazwiska oraz terminu rezerwacji.

Pozostałą kwotę uiszczamy najpóźniej tydzień przed rozpoczęciem warsztatów.

Zaliczka, przy ewentualnej rezygnacji, nie jest zwracana.

UWAGA! Uprzejmie informujemy, iż warsztaty odbędą się pod warunkiem zebrania grupy minimum 10 osób.

Bardzo prosimy o zabranie ze sobą swoich ostatnich badań lekarskich, dotychczasowej dokumentacji medycznej oraz zażywanych leków.

Ponadto zabieramy ze sobą: wygodne obuwie sportowe, dres, strój gimnastyczny, duży ręcznik, zapał i dobry humor.

W naszym obiekcie nie palimy papierosów.